» 
»
 

Hükümetten bayramda ailelere 400 çocuklara 100 lira yardım

Uzunca bir süredir devam eden PKK terör örgütünün baskısıyla mağdur durumdaki ailelere Ramazan Bayramı müjdesi hükümetten geldi. Bayramda ailelere 400 lira bayram yardımı, çocuklara ise 100 lira bayram harçlığı verilecek.

Yeni proje ile bir süredir terör örgütü PKK ile yaşanan çatışmaların gölgesinde zor günler geçiren bölge halkının bayramı daha rahat geçirebilmesi sağlanacak. Hükümet, başta operasyonlar nedeniyle evleri zarar görmüş olan vatandaşlardan evleri zarar görmüş ve başka yerlere gitmek zorunda kalan aileler olma üzere 10 bin aileye bayram yardımı yapılması için düğmeye bastı.

BAYRAM HARÇLIĞINI HANGİ KURUM DAĞITACAK?

Valiliklerce yapılacak olan tespit çalışmaları sonrasında belirlenen terör mağduru ailelere ödenecek miktar ise 400 lira olarak belirlendi. Ayrıca çocuklu ailelere de 100 lira bayram harçlığı verilecek. Ödemeleri Kızılay gerçekleştirecek. Kızılay, yardım kriterlerine uyan 10 bin aileyi belirlendikten sonra, ayni ve nakdi yardımları dağıtacak. Ancak kritik nokta ise bu paraların ailelerdeki kadınların adına açılacak olan banka hesaplarına yatırılacak olması.

ÇOCUKLARA BAYRAMLIK MÜJDESİ

Ailelere yapılacak 400, çocuklar için ödenecek 100 lira harçlık yardımının yanı sıra hükümetin bir diğer yardımı ise kıyafet olarak yapılacak. Ramazan Bayramı’nın olmazsa olmazı bayramlıklardan çocukların mahrum kalmaması için bölge çocuklarına bayramlık kıyafet de alınması gündemde. Yapılacak yardımlarla birlikte pek çok mağdur ailenin yüzünü güldürmeyi hedefleyen hükümet, aynı yardımların Kurban Bayramı’nda da yapılabilmesini istiyor ve bunun için de şimdiden çalışmaları başlatmış durumda. Ancak bu yardımların her sene yapılıp yapılmayacağı ise henüz net değil.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *