» 
 

Hülya Koçyiğit yeni dizisi ile mültecilerin sesi olacak

Mültecileri konu alan bir dizi ile ekranlara gelmeye hazırlanan Hülya Koçyiğit, batının bu konudaki tutumunu ve Türkiye'nin ortaya koyduğu vicdani yönü dizi sayesinde anlatacak.

Mülteciler konusunda batının iki yüzlü tavrına ve Türkiye'nin tam tersine mültecilere olan insani yardımlarına dikkat çekmek için ünlü sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit kameralar karşısına geçmeye hazırlanıyor. Senaryo çalışmalarının devam ettiği yeni dizide Hülya Koçyiğit, mültecilerin sesi olacak ve onların hikayelerini dizide canlandıracak.

Koçyiğit, mütlecilerin yaşadıklarının bir ülkenin vatandaşlarının başına gelebilecek en kötü şey olduğunu belirterek yaşamak için yardım istediklerini vurguladı. Koçyiğit "Biz öyle güzel bir milletiz ki gerçekten aziz milletim, cennet vatanım, bize yardım için gelen insanları geri çevirmiyoruz. Tam tersi varımızla yoğumuzla paylaşmaya çalışıyoruz çünkü insan olmayı öncelikle hedeflemişiz biz." dedi.

Dizinin konusu mültecilerin hikayeleri olacak
Ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit, mülteciler konusunda batının iki yüzlü tavır takındığını belirterek "Bize insan haklarını öğretmeye kalkıyorlar. Özgürlükten söz ediyor, insan hakları diye kendilerini paralıyorlar ama insan haklarında onlar sınıfta kaldılar. Türk insanının bu vicdani yönünü, insanlık karşısındaki adaletli duruşunu yardım edişini mutlaka bir şekilde onlara duyurmamız lazım. Tabii ki siyasilerimiz gerektiği gibi cevaplar veriyorlar ama bir sinema yoluyla bütün dünyaya duyurmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Kendisi de rol alacak
Senaryo üzerinde çalışan Koçyiğit, dizi ya da sinema filmi olması konusunda ikilemden kaldığını, ancak dizilerin daha çok takip edilmesi nedeniyle dizi olacağını belirtti. 2018'de çekimlerine başlanabileceğini dile getiren Koçyiğit, oyuncuların henüz belirlenmediğini, her rol için bir oyuncu bulunacağını ancak öncelikle senaryonun başarılması gerektiğini kaydetti. Kendisinin de canlandırabileceğini bir karakter olduğunu dile getiren Koçyiğit, " Geçmişte 'Çiçek çocuklar' çıkmıştı. Biraz 'Hippi' diye adlandırabiliriz. Öyle bir kızcağız, daha isyankar, 'Dünyayı değiştirebilirim' isyanında ama zaman içerisinde yaşam onu öylesine güzel eğitiyor törpülüyor ki yaşanmışlığıyla olgunlaşarak insanlara yardım etmeye yönlendiriyor. Gerçekten de bugün UNICEF'in bir gönüllüsü olarak, savaş meydanlarında hizmet veren bir kadın haline dönüşüyor. Böyle bir hayat hikayesi benim çok hoşuma gitti."

 

Koçyiğit mülteci sorununun bitmesi için çağrıda bulunarak sorunların savaşla değil barış ve diyalogla neticelendirilmesi temennisinde bulundu. Terörün bütün dünyanın sorunu olduğunu söyleyen Koçyiğit, " Bütün dünyanın bu konuda el birliğiyle buna bir son vermesini bekliyorum." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *