» 
»
 

Humus, Tarsus ve Şam'da feci patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı

Suriye'nin Esad rejiminin ve muhaliflerin kontrolünde olan Tarsus'da 2 patlama, Şam ve Humus'ta ise birer patlama gerçekleşti. Meydana gelen patlamalarda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisi verildi.

Suriye'nin sahil kesiminde bulunan Tarsus'ta ve iç kesiminde bulunan Humus kentinde meydana gelen şiddetli patlamalarda ilk belirlemelere göre 13 kişinin hayatını kaybettiği ve yaklaşık 52 kişinin ise yaralandığı bilgisi verildi. Anadolu Aajnsı bünyesinde çalışan muhabirin yerel kaynaklardan ulaştığı bilgilere göre, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus kentinin Bab Temur kavşağındaki kontrol noktasında meydana gelen patlamada 2 kişinin yaşamını yitirdiği ve 7 kişinin ise yaralandığı dile getirildi.

Ülkenin sahil kentinde yer alan Tarsus'un Erzuna köprüsü mevkiinde gerçekleşen patlamada ise 11 kişinin öldüğü ve 45 kişinin yaralandığı belirtildi. Meydana gelen her iki saldırının da bomba yüklü araçlarla gerçekleştirildiği öğrenildi.

Ayrıca Suriye'nin Şam kentinde de bir patlamanın olduğu bildirildi. Ülkenin resmi haber ajansı olan SANA'da şiddet olaylarının altı çizilirken, meydana gelen patlamaları terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *