» 
»
 

İbrahim Erkal'ın beyin ölümü gerçekleşti

Ünlü sanatçı İbrahim Erkal bir süredir tedavi görmekte olduğu hastanede yaşam savaşını kaybetti. 51 yaşındaki şarkıcı İbrahim Erkal'ın yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organlarının çalışmayı sürdürdüğü açıklandı.

Bir süre önce beyin kanaması teşhisiyle hastaneye kaldırılan ünlü sanatçı İbrahim Erkal vefat etti. Erzurumlu ünlü şarkıcı evinin otoparkında baygın halde bulunmuş, ardından beyin kanaması geçirdiği öğrenilmişti. Hastanenin yoğun bakım servisinde yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organları hayati fonksiyonlarını devam ettiren Erkal'ın beyin bölümünün gerçekleştiği bildirildi.

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam tarafından yapılan açıklamaya göre bugün yapılan tetkikler sonucunda İbrahim Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Yaşam destek ünitesine bağlı olarak Erkal'ın diğer organlarının hayati fonksiyonlarını devam ettirdiği bildirildi.

11 Nisan gecesinde baygın olarak kendi evinin otoparkında bulunan ve özel bir hastaneye kaldırıldıktan sonra iler tetkik ve tedavisi için 29 Nisan'da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleştiği ancak stabil durumunun devam ettiği belirtildi.

Erzurumlu ünlü şarkıcı İbrahim Erkal 1996'da Canısı şarkısı ile ünlenmiş, 1997'de ise Sırılsıklam adlı 4. albümü ile büyük satış rakamlarına ulaşmıştı. Kendi bestelediği eserleri İbrahim Tatlıses, Zara, İzzet Yıldızhan, Metin Şentürk, Alişan, Mine Koşan, Erdinç Şahin, Yudum, Ayhan Aşan gibi pek çok ünlü şarkıcı da seslendirmişti. Filiz Akgün ile 2003 yılında evlenen  Erkal'ın Dilara adında bir kızı ve Eralp adında bir oğlu vardır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *