» 
»
 

İbrahim Özoktay'ın burnundan taş çıktı!

Neredeyse 3 yıldır nefes almakta zorluk çektiğini ve birçok rahatsızlıkla karşı karşıya kaldığını belirterek Kumluca Devlet Hastanesi'ne başvuran İbrahim Özoktay'ın burnunda çok nadir görülen rinolit denilen bir burun taşı olduğu teşhis edildi!

Burun tıkanıklığı, burundan gelen kötü kokulu akıntı ve baş ağrısı şikayeti ile başvuran hastanın burnundan taş çıktı! Hastanın burnundaki taş başarılı bir ameliyat sonucunda alındı.

Uzun süredir burun tıkanıklığı, burundan elen kötü kokulu akıntı ve şiddetli baş ağrıları yaşayan 22 yaşındaki İbrahim Özoktay, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Kumluca Devlet Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Murat Kar tarafından muayenesi yapılmasının ardından konulan teşhis tıpta çok nadir görülen rinolit denilen bir burun taşı olduğu yönündeydi. Neredeyse üç yıldır nefes almakta zorlandığını ve bununla birlikte gelen birçok sağlık probleminin baş gösterdiğini belirten Özoktay’ın burnundaki taş, başarılı operasyon sonucunda alındı.

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Murat Kar, İbrahim Özoktay’ın 2 gün önce hastaneye başvurduğunu ve teşhisler sonucunda tıpta çok nadir görülen bir vaka olduğunu tespit ettiğini belirtti. Burun taşları hakkında da bilgi vermekten kaçınmayan Kar, burun taşlarının çıplak gözle yeşilimsi gri renkli olduğunu ifade ederek yabancı cisim ya da kan pıhtısı üzerinde kalsiyum, magnezyum ve fosfat tuzlarının çökelmesiyle oluştuğunu belirtti. Tedavi için ameliyat gerektiğini belirten Kar, başarılı geçen ameliyat sonrasında hastanın sağlığına kavuştuğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *