» 
 

İç Anadolu'yu Karadeniz'e bağlayacak Ilgaz tüneli bitti

2012’de yapım çalışmalarına başlanan Ilgaz Tüneli inşaat çalışmaları tamamlandı. Ilgaz Dağı geçişini 8 dakikaya düşürecek tünelin 2017 sonunda kullanıma açılması bekleniyor…

Yurt genelinde yapılan ve şehirlerarası sürelerini düşürmesi hedeflenen dev tünel projelerinden biri daha tamamlandı. Karadeniz – İç Anadolu bağlantı tünellerinden olan Ilgaz Tüneli sayesinde Ilgaz dağı geçişi 35 dakikadan 8 dakikaya düşüyor. Yeni bir konseptte öncülük edecek olan tünel giriş ve çıkışlarına 'köpek balığı ağzı' çekli verildi.

Bölgeye giderek proje hakkında yetkililerden bilgi alan AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, yapımı tamamlanan tünelde tünelin aydınlatma, havalandırma sistemleri ile bağlantı yollarının yapımının devam etmekte olduğunu ifade etti.

Çelik, tünelin ışık görme töreninin Nisan ayında Başbakanımızla birlikte yapıldığını belirterek, sonrasında da iç malzemeleri ve ışıklandırma, havalandırma sistemi yapımı hızla devam etmekte olduğunu kaydetti. Tünelin bağlantı yollarıyla ilgili çalışmaların 15-20 gün içerisinde tamamlanacağını belirten Çelik, 2017 gelmeden Ilgaz 15 Temmuz Demokrasi Tünelimizi hizmete açılacağını açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *