» 
»
 

İçişler Bakanı Soylu: Terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti

Yılbaşı gecesi Ortaköy'de bir gece kulübüne terör saldırısı sonucu 39 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Bakan Soylu, 21 kişinin kimlik tespitinin yapıldığını belirtti.

Dün gece saat 01:15 sıralarında İstanbul Ortaköy'de terör saldırısı sonucu İstanbul Valisi Vasip Şahin ilk belirlemelere göre en az 35 kişinin hayatını kaybettiğini belirtmişti. İçişleri Bakanlı Süleyman Soylu Hakkari Yüksekova'dan özel uçakla İstanbul'a geldi ve Atatürk Havalimanında terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, "39 insanımız hayatını kaybetti" dedi.

Havalimanında Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile bir araya gelen Soylu, ünlü gece kulübünde meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler arasından 21 kişinin kimlik tespitinin yapıldığını, 18'i ile ilgili tespit çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Hayatını kaybeden 39 kişiden şimdiye kadar kimliği tespit edilenlerden 16'sının yabancı uyruklu olduğunu belirten Bakan Soylu, 5'inin ise Türkiye vatandaşı olduğunu kaydetti.

Süleyman Soylu, hastanelerde tedavi gören kişi sayısının 69 olduğunu açıkladı ve bunlardan 4'ünün durumunun ağır, 1'inin ise çok ağır olduğu bilgisini paylaştı. Bunun bör terör saldırısı olduğunun altını çizen Soylu, saldırıyı insanlık dışı ve alçakça bir saldırı olarak nitelendirdi. Teröristi arama çalışmalarının devam ettiğini de bildiren Soylu, net bir açıklama yapmanın doğru olmadığını, detaylı çalışmalar sonunda net bir değerlendirme olduğunda kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti.

Havalimanından ayrılarak olay yerine gideceklerini belirten İçişleri Bakanı Soylu, beraberindeki Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile birlikte yaralıları ziyaret edecekleri bilgisini aktardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *