» 
»
 

İçişleri Bakanı Soylu bu milletin canını yakanların canını yakacağını ifade etti

Yüksekova'ya ziyaretlerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari Valiliği'nde yaptığı açıklamada, bu milletin canını yakanların canlarını yakacaklarını ifade etti.

Yüksekova'ya ziyaretlerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari Valiliği'nde yaptığı açıklamada, bu milletin canını yakanların canlarını yakacaklarını ifade etti. Türkiye'nin artık bu hadiselere tahammülünün kalmadığını kaydeden Bakan Soylu milletin canını yakanların canını yakacağını vurguladı. Muhatabının PKK, KCK, FETÖ ve DEAŞ olduğunu kaydeden Soylu teröre destek veren, yapan her kim varsa karşısında olduklarını ifade etti.

Ülke ekonomisinin ve turizmin bu terörün mağduru olduğunu açıklayan Bakan Soylu PKK'nın son durumunu iyi analiz etmek gerektiğini kaydetti. En büyük gelir kaynağı uyuşturucu ticaretinde darbe yemiş, örgüte katılım en düşük düzeye gerilediğini ifade eden Soylu, PKK’nın bir tükeniş girdabı içine olduğunu bildirdi.

Bakan Soylu, devletin atacağı her adım halkın desteğine muhtaç olduğunu vurguladı. Bunun bir tokyekün mücadele olduğunu ve PKK sempatizanlarını, baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar etmeleri gerektiğini kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *