» 
»
 

İçişleri Bakanlığı Şehitlik ve Gazilik suistimali hakkında açıklama yaptı

Adında 'Şehit' ve 'Gazi' kelimelerini kullanarak, bazı dernek ve kuruluşlar hakkında gelen şikayet ve ihbarlar üzerine açıklama yaparak, söz konusu derneklerin halkın duygularını ve bu konu ile ilgili hassasiyetlerini suistimal ettiği ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığından 81 il Valiliği'ne bir yazı gönderildiği öğrenildi. Bakanlıktan gönderilen yazıda, 'Şehit' ve 'Gazi' kelimeleri bulunan bazı dernekler ile ilgili bazı şikayetlerin kendilerine ulaştığını açıklayarak, bu derneklerin kamu ile ilişkilerinin hassasiyetle takip edilmesi istenildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliği’ne gönderilen yazıda şunlara yer verildi;

"İlgide kayıtlı tarih ve sayılı yazı gereğince, isminde 'Şehit' ve 'Gazi' kelimelerini kullanan dernekler hakkında Bakanlığımıza ulaşan ihbar ve şikayetlerde söz konusu derneklerden bazılarının halkımızın şehitlik ve gazilik ile ilgili hassasiyetlerini suiistimal ederek, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde dernek başkanlarının akraba ve hısımlarını şehitlik ve gazilik kavramları üzerinden çeşitli ihalelerden çıkar sağladıkları iddia edilmektedir. Bu kapsamda, konunun önem ve ehemmiyeti göz önünde bulundurularak 'Gazi ve 'Şehit' isimleri ile faaliyet gösteren derneklerin kamu ile ilişkilerinin hassasiyetle takip edilmesi hususunu, bilgilerinize rica ederim."

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *