» 
»
 

İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama: Bir haftada 68 terörist öldürüldü

31 Ekim ile 7 Kasım tarihleri arasında 68 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklaması İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.

İçişleri Bakanlığı 31 Ekim 7 Kasım 2016 tarihleri arasında yurt genelinde yürütülen operasyonlarla ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre, son bir hafta içerisinde ülke enelinde yürütülen operasyonlarda 28'i ölü, 1'i yaralı, 6'sı sağ ve 1'i teslim olmak üzere 38 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Öte yandan hava unsurları ile gerçekleştirilen operasyonlarda ise 32 terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütleri ile mücadele kapsamında JÖH, Jandarma Komando Birliklerince 4'ü büyük çaplı olmak üzere toplamda 544 operasyon düzenlendi.

Yürütülen operasyonlar neticesinde, bölücü terör örgütü üyeleri tarafından tuzaklanan 26 el yapımı patlayıcı ile teröristler tarafından kullanılan 19 sığınak imha edildi. 11 el yapımı patlayıcılı saldırı olmak üzere 14 terör eylemi engellendi.

Operasyonlarda 18'i ağır ve uzun namlulu olmak üzere 25 silah, 32,5 Amonyum Nitrat, 30 el bombasının ele geçirildi. Terör örgütüne yardım ve yataklık yapan 297 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Terörün finansmanının önlenmesine yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında ise piyasa değeri 9 milyon 209 bin 690 TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *