» 
»
 

İçişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama: 61 terörist...

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, son bir hafta içeisinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hava ve kara unsurlarınca gerçekelştirilen operasyonlarda 23'ü ölü, 12'si sağ olmak üzere toplamda 35 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü ile mücadele kapsamında 28 Aralık ile 5 Aralık tarihleri arasında, Jandarma Özel Harekât, Polis Özel Harekât, Jandarma Komando Birlikleri ve güvenlik operasyonları çerçevesinde, TSK'nın hava ve kara unsurları tarafından toplamda 254 operasyonun gerçekleştirildiği belirtildi.

Ülke genelinde bölücü terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda ise 23'ü ölü ve 12'si sağ olmak üzere toplamda 35 bölücü terör örgütü mensubu 35 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Öte yandan hava unsurlarınca düzenlenen operasyonlarda 61 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Yürütülen operasyonlar neticesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından kullanılan 22 sığınak ve barınak tespit edildi. Tuzaklanmış 15 EYP ile mayın imha edildi. 2 bombalı araç eyleminin ise önüne geçildi. Terör örgütüne ait çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirildi. Terör örgütüne yardım ve yataklık eden 220 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Terör örgütünün finansmanının önlenmesine yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında ise piyasa değeri 9 milyon 76 bin 310 TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi. Piyasa değeri 10 milyon 3 bin 217 TL olan kaçak sigara, akaryakıt da ele geçirildi. Bu kapsamda 805 kişi gözaltına alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *