» 
»
 

İdeal burun estetiğinde hedef doğal görünüm olmalı

Eskiden sadece ünlü isimlerde gördüğümüz burun estetiği artık toplumda o kadar yaygınlaştı ki toplumda burnundan memnun olmayan sıradan pek çok kişi artık estetik operasyon geçirmekten çekinmiyor.

Hal bu olunca ilerleyen teknoloji ile birlikte hem kolaylaşan hem de sıradanlaşan burun estetiğinde asıl önemli nokta hangisinin daha doğal görünüme sahip olup olmadığı noktasında düğümleniyor. Ünlülerin burunlarını beğenerek burun estetiği yaptırmaya giderseniz pek hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmanız mümkün zira önemli olan kişinin kendi yüz yapısına en uygun ve en doğal görünümü yakalayabilmektir.

Uzmanların verdiği bilgilere göre kendi yüzünüzün özelliklerine göre tasarlanacak bir burun bir başkasından kopyalanan buruna göre çok daha doğru bir seçim olacaktır. Aksi takdirde istediğiniz görünümü yakalayana kadar operasyon üzerine operasyon geçirerek burnunuzu revize ettirmeniz gerekebilir ve bu da sizin için oldukça sıkıntılı bir sürece dönüşebilir. Kendinize özel olan yüz yapınıza da kendinize has bir burun tasarımı en doğru yaklaşım olacaktır.
Bunun yanı sıra burun estetiğinde önemli bir detay da konusuna hakim bir estetik cerrah seçmektir. Hatta belki de burun estetiği hususunda en ciddi ve önem verilmesi gereken konuların başında bu gelir. Uzman bir cerrah burnunuzun detaylarını daha iyi algılayarak size ne uygun tasarımı bulup uygulama noktasında daha başarılı olacaktır.

Pek çok insan burun estetiği sonrasında oluşan şişliklerden şikayet eder ve çok istemesine rağmen sırf bu yüzden ameliyattan uzak duranlar bile bulunur. Burun estetik ameliyatı sonrasında iyileşme süreci önemlidir ve mümkün olduğunca zaman ayırılması ve dinlenilmesi gereken bir zaman dilimidir. Cildinizi nemli tutmanız ve burnunuzu sümkürerek temizlemekten kaçınmanız en başta dikkat edilmesi gereken konulardandır. Şişlikler normal olarak kabul edilirken yapılabilecek en pratik yöntem buz uygulamak olacaktır. Başınızı biraz yüksekte tutarak yatmak ve sırt üstü uyumak iyileşme sürecinde önemlidir.

Özellikle ilk birkaç hafta boyunca gözlük kullanılamayacağı için lens kullanmalı ve cildinize bu süreçte iyi bakmalısınız. Güneş ışığından koruduğunuz cildiniz için ayrıca en önemli uyarılardan biri de ameliyat yaraları üzerinde oluşan kabuklar olacaktır. Bu kabukları yolmak cildinizde iz bırakır ve ayrıca enfeksiyon oluşumuna da zemin hazırlar. Ameliyat süreci kadar iyileşme sürecinin de oldukça önemli olduğu tekrar hatırlatalım ve bu süreçte cildi nemli tutmak ve toksinleri atmak adına günde 2 litre civarında su içmenin de hekim tavsiyesi olduğu belirtelim.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *