» 
»
 

İdlib'e hava saldırısı: 21 sivil hayatını kaybetti

Suriye'de muhaliflerin kontrolünde olan İdlib'e düzenlenen hava saldırılarında en ilk belirlemelere göre en az 21 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye'nin kuzeybatısında, muhaliflerin kontrolündeki İdlib'in merkezine düzenlenen çeşitli hava saldırılarında 21 sivilin öldüğü, 18 sivilin de yaralandığı bildirildi. İdlib sivil savunma yetkililerinden Ömer Ulvan, Rusya'ya ait olduğu tahmine dilen uçakların İdlib'in Kusur Mahallesi'ne 10 hava saldırısı düzenlediğini söyledi.

Hava saldırılarında 21 sivilin hayatını kaybettiğini ve 18 sivilin ise yaralandığını aktaran Ömer Ulvan, sivil savunma ile sağlık ekiplerinin yaralıları saldırı bölgesinden çıkarttığını ifade etti. Olayda çok sayıda binanın yıkıldığını ve hasar gördüğünü belirten Ulvan, yaralıların çeşitli hastanelere kaldırıldığını ve bazı yaralıların durumunun ağır olduğunu bildirdi.

Suriye'de rejime ait savaş uçakları, aynı zamanda çok sayıda hava saldırısı düzenliyor. Rusya'ya ait uçakların çoğu ise aynı anda havalanarak saldırı düzenliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *