» 
 

İETT'de yeni dönem! Elektrikli otobüsler geliyor

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü, şehir içi taşımacılığında kullanmak üzere 200 elektrikli otobüs alımı içi ihaleye çıkacak.

Alınan bilgilere göre İETT toplamda 200 otobüs olmak üzere 109 tekli, 97 körüklü otobüs alımı için ihale sürecini başlattı. Açıklamalarda alınan otobüslerin deneme sürüşlerinin metrobüs hattında yapılacağı sonrasında şehir içinde tüm bölgelere dağıtımının yapılacağı belirtildi.

Öte yandan alımlar için hazırlanan teknik şartnamede otobüslerin engelli yolcuların için de seyahatine kolaylık sağlayabilecek şekilde alçak tabanlı olması hususu özellikle belirtildi. Ayrıca otobüslerde engelli yolcuların biniş ve inişlerini kolaylaştırmak amacı ile özel rampa tertibatı bulundurularak, gerek duyulduğu takdirde duraklarda alçalabilecek.

Bu özel otobüslerle ilgili hazırlanan teknik şartnameye göre, otobüslerin motorlarının jenerato¨r olarak çalışması ile elde edilecek elektrik enerjisi, tahrik bataryalarına geri verilmesi suretiyle frenleme sağlayacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *