» 
 

Ihlamurun kilosu çeyrek altını bile geride bıraktı!

Havaların soğuması ve kış mevsiminin gelmesi ile hastalıklar yüz göstermeye başladı. Hastalıkların etkisini azaltmak için soğuk havaların vazgeçilmez bitkisi ıhlamurun kilosu çeyrek altını bile geçerek cep yakıyor.

Sık sık havaların değişim gösterdiği, soğuk havaların geldiği şu günlerde nezle ve grip gibi soğuk algınlığı hastalıkları artmaya başladı. Vatandaşların hastalıklardan korunmak için başvurdukları bitki çayları her derde deva oluyor. Havaların soğuması ile bitki çaylarına ilgi daha da artıyor. Aktarlardan en çok zencefil, ıhlamur, adaçayı, tarçın gibi şifalı bitkilerle bir araya getirilen kış çayları satılıyor.

Bitkilerin şifa dağıtan yönleri saymakla bitmiyor. Asırlardır kullanılan bitkisel çaylar bilinçli tüketildiği takdirde soğuk algınlığı başta olmak üzere pek çok hastalığa derman oluyor. Bitki çayları soğuğa karşı vücudun direnç kazanmasına yardımcı oluyor.

En çok tüketilen bitki çayı olan ıhlamur, bitki çaylarının en pahalısı olarak dikkat çekiyor. Gram altının serbest piyasada 145 TL olduğunu değerlendirdiğimizde, Mısır Çarşısı'nda 180 TL ile 280 TL arasında olan ıhlamurun kilo fiyatının altını geride bıraktığı görüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *