» 
»
 

İhlas Holding'in üst düzey yöneticisi Cahit Paksoy gözaltında

Fetullahçı Terör Örgütü'nün ve PDY'ye ye finansal destek sağladığı iddiaları ile gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında İhlas Holding'in üst düze yöneticisi Cahit Paksoy gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Paralel Devlet Yapılandırması'na (PDY) yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında terör örgütüne finansal destek sağladığı iddiaları ile Akfa Holding, onun 44 alt şirketi ve (A-101) Yeni Mağazacılık A.Ş.'ye operasyon düzenlendi. Operasyonda 97 kişi gözaltına alındı. Dün Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında göz altına alınan 84 kişinin emniyetteki sorgularının devam ettiği belirtilirken, haklarında gözaltı kararı çıkarılan 13 kişinin daha yakalandığı öğrenildi. Emniyette gözaltında olanların arasında bir dönem önce Akfa Holding'de görevli olan İhlas Holding Üst Yöneticisi Cahit Paksoy'da bulunduğu bilgisi alındı.

Ancak İhlas Holding'den daha sonra yapılan açıklamada Cahit Paksoy'un daha önce çalıştığı Akfa Holding nedeniyle gözaltına alındığı, soruşturmanın İhlas Holding ile bağlantısının bulunmadığı belirtildi. İhlas Holding AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, "Cahit Paksoy şirketimizde 18.04.2016 tarihinde çalışmaya başlamıştır ve haberdeki iddia da bu dönemi kapsamamaktadır." denildi. 

Başlatılan soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkan 23 şüphelinin daha biran önce yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'ye maddi destek sağladığı iddiasından dolayı Yeni Mağazacılık A.Ş., Akfa Holding ve 44 alt şirketine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, içlerinde şirket yöneticilerinin de yer aldığı 120 kişi gözaltına alındı. Başsavcılığın talimatı ile Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş'ın da bulunduğu 84 kişi gözaltına alındı. A-101 marketler zinciri, Akfa Holding ve 44 alt şirkette arama v el koyma işlemleri başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *