» 
 

İki büyük dev TÜBİTAK ve HAVELSAN güçlerini birleştirdi

Türkiye'nin önde gelen yazılım şirketleri devi HAVELSAN ile TÜBİTAK güçlerini birleştirme kararı aldı. Ortak kararlar doğrultusunda karşılıklı protokoller imzalandı. Artık bir çok konuda iş birliği içerisinde olacaklar. Haber detaylarda...

Yapılan açıklamalar doğrultusunda Türkiye'nin yazılım devleri HAVELSAN ve TÜBİTAK bir çok açıdan birbirlerine destek sağlamak ve iş birliği içerisinde olmak amacıyla karşılıklı protokol imzaladılar. Yapılan protokoller doğrultusunda iki kurumunda veri kıymetlendirmesinde, karar destek hizmetlerinde, taktik simülasyon sistemlerinde, sayısal kayıtlarda, sivil havacılık çözümlerinde ve arşiv yönetimi dahil bir çok konuda iş birliği sağlayacaklar ve birlikte hareket edecekler. TUBİTAK'ın BİLSEM (Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi) Başkanı Profesör Doktor Hacı Ali Mantar ile HAVELSAN'ın Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay arasında iki devin ortak hareket etmesine yönelik karşılıklı imzalar atıldı.

BİLSEM Başkanı Hacı Ali Mantar, yapılan protokülün TÜBİTAK açısından büyük önem taşıdığını ve yeni projelerde isimlerinin mükemmel projelerde yer almasını sağlayacak bir anlaşma yapıldığını söyledi. HAVELSAN ile en yeni projelere imzalar atacağından emin olduğunu vurguladı. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ise bu projeden iyi bir verim alacaklarını ve ülkemizde çözümlenemeyen sorunların hızla çözüme kavuşturulacağını, işbirliği içerisinde iyi gelişmeler elde edeceklerini vurguladı. Ayrıca TÜBİTAK'ın geliştirmiş olduğu her açıdan teknolojinin, cihazın ve sistemin sanayileştirilmesine istekli olduklarını, yurt içi ve yurt dışı pazarlamada, sanayileşme alanında da güç kazanacaklarını dile getirdi. HAVELSAN ve TÜBİTAK'ın sahip oldukları deneyim, bilgi, uzmanlık ayrıca altyapılarının karşılıklı paylaşılacağını söylüyor. Türkiye'nin her alanda özellikle stratejik ve ekonomik alanda katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. İki büyük dev isim özellikle fikri mülkiyet yönetimi açısından, değişik iş modelleri ile ticarileşmede, tanıtım, üretim ve pazarlamada da iş birliğinde olacaklarını açıkladılar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *