» 
»
 

İki çocuğunu kalp krizinden kaybeden aile diğerlerinin yaşaması için uğraşıyor

Daha önce iki kızı kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Uslanmaz ailesinin diğer çocuklarına da aynı hastalık teşhisi konuldu. Şimdi aile çocuklarının yaşaması için mücadele ediyor.

Ankara'nın Sincan ilçesi Fatih mahallesinde yaşamakta olan Celil Uslanmaz, 2005 yılında kızı Sema'yı 8. sınıftayken, 2016 yılının Nisan ayında ise 19 yaşındaki kızı Melike'yi çalıştığı iş yerinde geçirdiği kalp krizi sonunu kaybetti. Şimdi baba Uslanmaz, diğer 2 çocuğunun yaşaması için mücadele veriyor.

12 yıl önce Kızı Sema'nın güle oynaya okula gittikten yarım saat sonra haberi geldiğini belirten acılı baba Uslanmaz, "Yaşasaydı şimdi 28 yaşında olacaktı" diye evlat acısını dile getirirken, bundan iki yıl sonra diğer kızı Melike'de de aynı hastalığın teşhis edildiğini belirtti. Sincan'da bir tekstil mağazasında çalışırken kızının kalp krizi geçirdiğini anlatan bana Uslanmaz, diğer iki çocuğunda ve eşinde yapılan testler sonucunda aynı kalp rahatsızlığının ortaya çıktığını ifade etti.

Hastalığın ailelerinde genetik olduğunu belirten Uslanmaz, ömür boyu kullanmaları için ilaç verdiklerini ancak iki kızını kaybettikten sonra çok korkmaya başladığını dile getirdi. Uslanmaz "Şu anda lisede okuyan kızım Fatma da aynı durumu yaşamaktan çok korkuyor." dedi. Eşi Nedime, kızı Fatma ve ilkokul birinci sınıftaki oğlu Eyüp'te de aynı rahatsızlığın çıkması dolayısıyla çok üzüldüğünü dile getiren Uslanmaz "Allah hiç kimseye evlat acısı yaşatmasın. Devlet büyüklerinden, hayır sahibi insanlardan yardım bekliyorum. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *