» 
»
 

İki kolu da yok ama hedefleri var

Sevilay Kahramanmaraş'ta yaşıyor ve doğuştan iki kolu da bulunmuyor. 14 yaşındaki Sevilay Öztürk bir yüzme hayranı ve spora da aşık bir sporcumuz. Gösterdiği başarılarla herkesi kendine hayran bırakan en son Almanya'da yapılan şampiyonada ise bir altı-n ve bir de gümüş madalya kazanan Öztürk'ün şimdiki hedefi ise olimpiyatlarda başarı elde ederek bayrağımızı birincilik kürsüsünde dalgalandırmak.

Kahramanmaraş'ya yaşayan Sevilay Öztürk'ün doğuştan iki kolu bulunmuyor. 14 yaşındaki Sevilay Öztürk yüzme sporunda çok başarılı işler çıkarıyor. Hatta Almanya'da yapılan şampiyonada iseülkemize bir altın ve bir de gümüş madalya kazandırdı. Şimdi en büyük hayali olimpiyatlarda birinci olup, şanlı bayrağımızı yurt dışında dalgalandırmak. Doğuştan iki kolu bulunmayan Sevilay Öztürk 7 yıl önce milli yüzücü Beytullah Eroğlu ile tanıştı. Tanıştığı Eroğlu'nun da iki kolu bulunmuyordu. Ondan ilham alan Sevilay Öztürk yüzme sporunu öğrenerek şampiyonalara katıldı ve başarı elde etti. Malik Ejder İmam Hatip Ortaokulu'nda okuyan Sevilay Öztürk 2016 yılında 37 ülkenen 455 sporcunun katılımıyla Almanya Berlin'de düzenlenen Uluslararası Yüzme Şampiyonası'nda 100 metre sırtüstü yüzmede birincilik elde ederek altın, 50 metre kelebek stil yüzme de ikinci olarak gümüş madalya almaya hak kazanmıştır. Öztürk ayrıca Rio olimpiyatlarında da finalde yarışarak büyük başarı elde etmiştir. 

SEVİLAY ÖZTÜRK ENGEL TANIMIYOR

Kolları olmadığı halde hayattan kopmayan ve insan isterse her şeyi başarır dedirden başarıyı gösteriyor. Sevilay Öztürk kolları olmadan oyun oynayabiliyor, bisiklete binebiliyor ve çok çalışıyor. Yüzmeye 7 yaşında başlayan Sevilay Öztürk sudan çok korktuğunu ama suya girinci kendini özgür hissettiğini belirtiyor. Engel tanımadığını her fırsatta gösteren Sevilay Öztürk insan isterse herşeyi yapar diyor ve en büyük hayalinin olimpiyatlara katılmak, birinci olmak ve şanlı bayrağımızı dalgalandırmak. Sevilay'ın en büyük destekçisi ise babası. Her gün kızını antremana götürüyor ve antremandan alıyor, elbiselerini giydiriyor. Babası Bülent Öztürk Sevilay'ın mutlu olması ve hayata gülümsemesi beni mutlu ediyor diyor ve onun enerji dolu olduğunda dünyanın en mutlu babası benim şeklinde konuşuyor. Sevilay'ın ayaklarından engelli antrenörü Ali Uzun ise Sevilay'ın azimli ve gayretli bir sporcu olduğunu söylüyor ve küçük yaşta bu başarının her sporcuya nasip olmadığını Sevilay'ın bunu başardığını söylüyor. Antrenör Ali Uzun ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığına çok teşekkür ederek tesislerini engellilere uygun hale getirdiğini de ifade ediyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *