» 
»
 

İkinci el araç alım satımına düzenleme geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ikinci el taşıt alım ve satımına düzenleme getirileceğini açıkladı. Her önüne gelenin galericilik ve araç alım satımı yapmasını istemediklerini belirten Tüfenkci bu işin belge karşılığı yapılmasını istediklerini söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Malatya Galereciler Sitesi’ni ziyaretinde konuştu. Esnafla ilgili çok sayıda çalışmaların yapıldığı belirten Tüfenkçi, bu çalışmaların içinde teşvik programları hazırladıklarını da ifade etti. Referandumdan sonra ikinci el araç alım ve satımı için düzenleme yapacaklarını dile getiren Tüfenkçi artık her önüne gelenin galericilik ve araç alım satımı yapmayacağı, eğer yapacaksa da bunu belgeleyeceğini kaydetti.

Bakan Tüfenkçi, belge vereceklerini ve niteliklerin belirlenerek bu ticaretin düzenleneceğini belirtti ve "Hem alıcı hem de satıcıya güven gelsin. Aradaki sözleşmeler neticesinde sattığınız aracın niteliklerini belirleyin. Arızalı, hurda, kaza yapmış araç satıyorsanız bunları belirterek satış işlemlerini yapın. İnşaallah referandum sonrası bu yönetmeliği yayınlayıp hayata geçireceğiz. Esnafımız merdiven altında değil, güzel sitelerde ticaretini yapsın” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *