» 
 

İletişim devi Netaş Çinlilere satılıyor

Çin’in en büyük Telekom şirketi ZTE, Türkiye’nin iletişim devlerinden Netaş’ın portföy şirketi OEP Turkey Tech B.V. ‘nin yüzde 48.04’lük hissesini almak için anlaştı. Netaş yetkilileri bu satışla dünya çapında bir büyüme hedeflediklerini belirtti.

Önde gelen iletişim firmalarından olan Netaş, yapacağı bu ortaklıkla elde edeceği teknolojik geniş ürün yelpazesi ve teknik servi ağındaki çözümcü gelişmeler sayesinde, müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmayı hedeflerken dış pazarlara erişimini arttırmayı planlamakta.

Konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, Netaş’ın ülke çapındaki başarılarının altını çizerek “Yazılım İhracatı Şampiyonu” olma unvanına sahip olduklarını belirtti. Bu önemli şirketin Türkiye topraklarında doğduğunu ve 2023 yılına kadar Türkiye’yi temsil eden ve dünya çapında kalitesinden söz edilen ilk 10 marka arasına girmeyi hedeflediklerini, artık bu platforma yeni ortakları ZET ile birlikte yürüyerek küresel çapta teknoloji şirketi olacaklarını ifade etti.

ZTE ile yaptıkları ortaklığı sayesinde markalarının dünya pazarlarında daha da etkinleşeceğini ifade eden Altay, ArGe ve inovasyon alanlarında elde ettikleri birikimleri karşılıklı olarak paylaşacaklarını kaydetti. 

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *