» 
»
 

Ilgaz Tüneli 26 Aralık Pazartesi günü açılıyor

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, 26 Aralık Pazartesi günü 130 yıllık bir hayalin gerçek olacağına dikkat çekerek, Ilgaz Tüneli'nin hizmete gireceğini dile getirdi.

Başbakan Binali yıldırım, Ilgaz Tüneli'nin 26 Aralık Pazartesi günü açılışının yapılacağını vurgulayarak, yine Türkiye'nin büyük bir eserini açacaklarını ifade etti 130 yıllık bir hayayin gerçek olacağının altını çizen Başbakan Yıldırım, iki tünelin her birinin boyunun 6,5 kilometre ve 13 kilometrelik tünelin 2,5 yılda tamamlandığını dile getirdi.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Orman ve Su İşleri Bakanlığı toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, bu yıl içerisinde Türkiye'nin dev eserlerinin hizmete girdiğini söyledi. Eskiden temel atmak için bakanların kıvrandığını, temelleri iki sefer üç sefer atıldığı günlerin unutularak, şimdi yapılan çok eser olduğuna dikkat çekti.

Başbakan Binali Yıldırım, tek tek eserlerin açılışının gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını bu nedenle bu şekilde 50'şer 100'er toplu açılışlarla hizmet verildiğini dile getirdi. 26 Aralık Pazartesi gününe değinen Başbakan Yıldırım, o gün 130 yıllık bir hayalin gerçeğe dönüşeceğini ve 13 kilometrelik, iki tünelin her birinin boyu 6,5 kilometrelik Bolu Dağı tünelinin 2,5 yılda tamamlandığını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *