İlk uzay ülkesi Asgardia için başvurular başladı!

Tarihte bir ilke imza atacak olan Asgardia isimli ilk uzay ülkesi projesi adım adım ilerliyor. Asgardia’ya vatandaşlık başvurularında ilk sırayı Türkiye aldı.

Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen bir etkinlik kapsamında Asgardia anlatılmıştı. Uluslararası bilim insanları tarafından yapılan açıklamada tarihte bir ilk olacak olan Asgardia ile ilgili detaylar verildi.

Tahmini olarak 100.000 insanın yaşaması planlanan ve dünya yörüngesine oturulacak olan uzay istasyonu için çalışmalar devam ediyor. İlk etapta yapılan duyurular sonrasında ülke için vatandaşlık başvurusu alınmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre başvuru yapanlar arasında ilk sıralarda yer alan ülkelerden biri ise Türkiye.

Asgardia adına kurulan resmi internet sayfasında tarafından bildirilen rakamlara göre, en çok başvuru 31 bin 853 ile Çin'den yapılırken, Çin'i 29 bin 82 başvuru ile Türkiye izliyor. İstanbul ise 10 binden fazla başvuruyla en çok başvuru yapılan kent oldu.  İstanbul'dan başvuru yapanlardan yüzde 77'sinin erkek olduğu, genel başvuru yapanlardan ise yüzde 85'inin İngilizce konuştuğu bilgisine yer verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *