» 
»
 

İltihaplı romatizma hastalığı için kullandığı ilaçlar burnunu çürüttü

ABD'de akıl almaz olay… Ülkede yaşayan 37 yaşındaki genç kadının vücudundaki iltihaplı bir romatizma rahatsızlığı sebebiyle yaklaşık yedi ay süren ve çeşitli ilaçlarla yapılan tedavilerin ardından, burnu çürümeye başladı.

Dünya çapında beğeni ile takip edilen tıp dergilerinden The New England Journal of Medicine tarafından servis edilen habere göre Ankilozan spondilit hastalığı bulunan bir kadının burnunda kan ve kan damarlarının dışına çıkmasına bağlı olarak kabuklanma meydana geldi.

Burnundan alınan dokuların incelenmesinin ardından kadının burnundaki çürümeye neden olan şeyin mycobacterium marinum (balıkların tüberküloz etkeni. İnsanlara bulaşması durumunda tüberkülozun deri formuna yol açar) olduğu tespit edildi. Üç haftalık bir tedavi sürecinde Ankilozan spondilit hastalığı için kullandığı ilaçlar kesilen kadında kısmi iyileşme elde edildi.

Uzman doktorlar tarafından yapılan açıklamada hastanın ankilozan spondilit hastalığı için kullandığı ilaçlar tamamen kesildiği ve yerine başka ilaçlar reçete edildiği, yedi ay süren çeşitli tedavilerin ardından, hastanın burnundaki yaraların tedavi edildiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *