» 
 

İngiliz oyuncu John Hurt hayatını kaybetti

Sinema dünyasında birçok önemli başyapıta imza atan ünlü İngiliz aktör John Hurt bir süredir mücadele ettiği pankreas kanseri sebebiyle 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Bir süredir sağlığını önemli ölçüde etkileyen pankreas kanseriyle savaş vermeye çalışan ünlü aktör John Hurt 77 yaşında hayata gözlerini yumdu. Geçmişten bugüne 60 yıllık meslek hayatı boyunca 200'ün üzerinde film ve dizide birçok önemli karaktere hayat veren John Hurt'ın başarılarla dolu kariyerinde 2 Oscar adaylığı da bulunmakta.

John Hurt kimdir?

1940 doğumlu olan John Vincent Hurt, bir çok başarılı projede yer almış İngiliz film ve dizi oyuncusu, aynı zamanda da seslendirme sanatçısıdır. En bilinen projeleri arasında Midnight Express, Alien, The Elephant Man, Nineteen Eighty-Four, Rob Roy, Harry Potter and the Philosopher's Stone, Spaceballs, V for Vendetta, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull ve Hellboy gibi filmler yer almaktadır.

Geceyarısı Ekspresi filmindeki hayat verdiği karakterle çizdiği başarılı tablo sayesinde Akademi Ödülü adaylığına gösterilmiştir. Fil Adam filminde ağır makyaj altında oynamıştır. Merlin adlı dizide seslendirdiği Ejderha (Büyük Ejder) ile dizinin oyuncu kadrosu arasında ilk sırayı almayı başarmıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *