» 
»
 

İngiltere'de Cameron konuttan gitti kedi Larry görevde kaldı

İngiltere'de Downing sokağının 10 numaranın ün sahibi kazanmış sakini, Cameron'ın May'e koltuğu bırakmasının sonucunda etkilenmeyeceği söyeniyor.

Başbakanlık koltuğunda yer alan ve görevi fare yakalamak olan Larry isimli kedi,Başbakan David Cameron'n görevini İçişleri Bakanı Theresa May'e devretmesinin hemen ardından, Downing Sokağının 10 numarasınddaki başbakanlık konutunda kalmaya devam edeceği vurgulandı.

Bir hükümet sözcüsü olan Larry adındaki bir memurun kedisi. Cameronlara ait olmayan görevide farre yakalamak olan kedi bu sebepten dolayı yerinde kalacağı söylendi. 2011 yılında siyah bir lağam faresini bir televizyon canlı yayın sırasında konutun kapısından geçerken görülmüştü sonra, Londra'da Battersea Hayvan Barınağı'ndan alınan  Larry isimli kedi göreve başlamıştı.

Larry'nin güçlü dürtüleri ve yırtıcılığı sayesinde fareler ile mücadele için etkili olacağı söyleniyor. Bu şanslı kedi 1989 yılında Margaret Thacher zamanında yine başbakanlık konutu çevresinde gezinti yaparken sahiplenildi ve 1997 senesinde emekli olan sokak kedisi Humprey'den bu görevi devir alan ilk kedi oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *