» 
»
 

İngiltere'de kalabalığa araçla dalan kadın yakalandı

İngiltere'nin Newcastle kentinde bir cami yakınında bayramlaşan Müslümanların arasına dalan kadın sürücü, çocuklarda dahil çok sayıda yaralının oluşmasına sebep oldu. Olaya sebep olan kadın gözaltına alındı.

İngiltere son aylarda yaşanan terör olaylarıyla gündemdeki yerini korumaya devam ederken bugün de yaşanan bir olay terör yanlılarının bir işi olup olmadığı konusunda halkta merak konusu oldu. İngiltere’deki Newcastle kenti bugün, kadın bir sürücünün Ramazan Bayramı için bir araya toplanmış olan Müslümanların arasına dalması haberiyle sarsıldı.
Bir cami yakının da yaşanan olay, 09.14'te gerçekleşti. Kadın sürücünün kullandığı aracı, Westgate Spor Merkezi'nin önünde toplanmış olan yayalara doğru çarparak durduğu ifade edildi. Verilen bilgilerde, içinde üç çocuğunda olduğu 7 kişinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

İngiltere polisi, saldırının terör bağlantısı olma ihtimalinin az olduğunu belirtirken,  olaydan sonra gözaltına alınan 42 yaşındaki kadın sürücünün saldırıyı neden yaptığını öğrenmek için araştırmalarına devam ediyor.

Öte yandan, İngiltere'de geçtiğimiz hafta hafta başında bir camiindeki teravih namazından sonra dışarı çıkan kalabalığa bir minibüs çarpmıştı. İngiliz uyruklu ve erkek olan sürücü, olay yerindekiler tarafından yakalanarak İngiliz Polisine teslim edilmişti. Yaşanan saldırıda bir kişi yaşamını yitirmiş, 10 kişi de yaralanmıştı. Saldırgan 47 yaşındaki Darren Osborne'un daha önce birçok suçtan dolayı dosyasının kabarık olduğu belirtilmişti.
.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *