» 
»
 

İngiltere'de minibüs kalabalığın arasına daldı Londra Köprüsü kapatıldı Ölüler var

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Londra Köprüsü'nde bir minibüs şöförünün aracını köprüdeki yayaların üzerine sürdüğü ifade ediliyor.

Londra polisinin olayla ilgili yaptığı açıklamada, polis ekiplerinin ve acil servis görevlilerinin Londra Köprüsü'nde gerçekleşen olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtierken birden fazla ölü olduğu söyleniyor.

İngiliz Polisi, 3 ayrı yerde saldırıların olduğunu, bunların Londra Köprüsü, Köprüye yakın olan bir market ve bir restaurantta meydana geldiğini bildirdi. Polis, silahlı olabileceği sanılan 3 saldırgan aranıyor.

Verilen bilgiye göre, Londra Köprüsü'nde bir minibüs şoförü yayaları ezdikten sonra bir kişinin elindeki bıçakla önüne gelen herkesin kafasını kestiği ve bıçaladığı öğrenildi. Öte yandan köprünün hemen yanındaki bir markette de saldırı yapıldığı iddia ediliyor.

Polis, olayın detaylarına ilişkin herhangi bir ayrıntıya yer vermedi. Sosyal medyadan paylaşımlar yapılmaya başlandığı, yapılan paylaşımlarda, 80 kilometre hızla  ilerleyen beyaz bir minibüsün aracını kaldırımda yürüyen yayaların  üzerine sürdüğü bilgiler arasında geçiyor.

Londra Ambulans Hizmetlerinden yapılan açıklamada da, köprü üzerinde çalışmaların devam ettiği, tüm vatandaşlara seslenilerek bölgeye kimsenin girmemesi uyarısı yapıldığı ifade edildi.

Londra Köprüsü, İngiltere’de önemli bir yere sahip. Londra’yı yurt dışından ziyarete gelen turistlerin çok yoğun şekilde bulunduğu ve konaklama yaptığı bölgelerin başında bulunuyor. Tarihi Tower Bridge Köprüsü'nü  fotoğraflamak için özellikle Londra Köprüsü’nü sıkça kullanan turistlerden dolayı sürekli kalabalık bir insan topluluğunu barındırıyor.

Yaşanan olaya benzer bir durum geçtiğimiz 22 Mart’ta Londra'daki Westminster Köprüsü'nde yaşandı. İngiltere’de siyasetin önemli merkezi olan ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği  Westminster bölgesinde yaşanan olayda, Adrian Russell Ajao isimli  saldırgan, kiraladığı aracıyla, Westminster Köprüsü'nde 120 kilometre hızla ilerleyerek aracı insanların üzerine sürmüştü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *