» 
»
 

İngiltere'de Newcastle metro istasyonu kapatıldı Rehine krizi yaşanıyor

İngiltere Newcastle'de bir saldırganın iş merkezine girerek birçok kişiyi rehin aldığı öne sürüldü. Olaydan sonra metro istasyonu da kapatıldı.

İngiltere, haftalardır hem terör eylemleri hem de rehin alma krizleriyle çalkalanmaya devam ediyor. Özelikle seçimlerin olduğu haftalar yaklaştığında olayların artmış olması da bunu tesadüf olmadığın bir kanıtı olarak ortaya çıkmış durumda. Dün yapılan seçimler için birçok eylem ve protesto gösterisine sahne olurken diğer yandan da yaşanan olaylar İngiltere’de suların durulmasına izin vermiyor.

Bugün  yaşanan olayda ise Newcastle’de bir iş merkezine elinde bıçakla giren bir kişinin birden çok kişiyi rehin aldığı öne sürüldü. İngiliz polisi konu hakkında bir açıklamada bulunarak,  olayın devam ettiğini ve yaşananlardan sonra Clifford Caddesinde bulunan metro istasyonunun tamamen kapatıldığı ve tüm halkın dışarı çıkartıldığı belirtildi.

İngiliz Yetkililerin vermiş olduğu bilgilerde, bıçaklı saldırganın öncelikle binaya girdiği ve birkaç personeli rehin aldığı açıklanırken, saldırganın rehinelerin binadan dışarı çıkmalarına izin vermediği aktarıldı. Olayın yaşandığı iş merkezinde çalışan personelden bazılarının rehin alma sırasında kaçarak kurtulduğu. Şu ana kadar herhangi bir ölüm yada yaralanma haberinin gelmediği ifade ediliyor.

Yetkililerin vermiş olduğu bilgilere dayanarak, rehine olayının terörle bağlantılı olup olmadığının netleşmediği ancak yüksek olasılıkla terör eylemi olmadığı bilgi aktarılıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *