» 
»
 

İnşaat halindeki binadan cam ve demir parçaları döküldü: 1 ölü 1 yaralı

İzmir Bayraklı'da inşaat halindeki lüks bir binadan, cam montajı yapıldığı sırada yere büyük cam bloklar ve demir çubuklar düştü. Yaklaşık 200 metrelik bir alana saçılan malzemeler 1 kişinin ölümüne, 1 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

İzmir'in Bayraklı İlçesine bağlı olan Ankara Caddesi Adliye kavşağında bulunan 43 katlı lüks binada, işçilerin cam mantolama yaptığı sırada cam bloklar ve inşaat demir çubuklar 31. kattan aşağıya düştü. Demir çubuklar aşağıya düşerken alt katlardaki camlara da çarparak camların kırılmasına neden oldu. Yaklaşık 200 metrelik alana dağılan inşaat malzemeleri çevredeki vatandaşlara büyük korku yaşattı. Caddeden geçen araçların üzerine cam parçaları savrulurken, binadan düşen inşaat malzemeleri altında kalan 1 işçi hayatını kaybetti. 1 işçi ise yaralandı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı işçiye ilk müdahalede bulunmalarının ardından ambulans ile Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Hayatını kaybeden işçi ise hastane morguna kaldırıldı.

Feci olayın görgü tanıklarından Tayfun Altuntaş, sesi duyup geldiklerini çok şiddetli bir ses duyduklarını ve yaklaşık 15 metre boyunda demir çubukların ve camların yukarıdan aşağı düştüğünü dile getirdi. Diğer bir görgü tanığı Selim Dinçer ise, cam parçalarının geniş bir alana düştüğünü ve üzerlerine gelmesinden dolayı korku yaşadıklarını etrafa kaçıştıklarını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *