Instagram beklenen canlı yayın özelliğini ABD'de kullanıcılarına sundu

Instagram canlı yayın özelliği ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Türkiye'ye ne zaman uygulanacağı merak konusu.

Canlı yayın yapan sosyal medya sitelerine bir yenisi daha eklendi. Facebook Live ve Periscope’dan sonra şimdi instagram’da ABD’deki kullanıcılarına canlı yayın yapabileceğini duyurdu. Herkesin merakla beklediği bu özellik diğer uygulamalardan biraz farklı olarak canlı yayınlar kayıtlı kalmıyor. Kullanıcılar canlı yayın bittikten sonra video siliyor. Buna göre kullanıcılar canlı yayını anı anına izlemek zorundalar.

Kullanıcılar, hikayeler bölümünden canlı video yayını gerçekleştirebiliyor. Takipçiler ise canlı yayınının olduğunu, söz konusu kişinin Hikayeler bölümünde yer alan fotoğraf üstündeki canlı işaretiyle anlayabiliyor. Facebook Live veya Periscope'tan farklı olarak Instagram'daki canlı video yayını bittiğinde uygulamadan siliniyor ve tekrar izlenemiyor. Bu nedenle izleyicilerin, yayınları anı anına izlemesi gerekiyor.

Uygulamanın Türkiye üzerinden kullanımı yayınlanmadı. Türkiye’deki kullanıcılar da yeni özelliğin ne zaman kullanacaklarını merak ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *