Instagram çöktü mü? Gönderi ve hikaye paylaşımı neden kısıtlandı?

Gece saatlerinden itibaren Instagram hikaye, fotoğraf, gönderi paylaşma hatası yaşanıyor. Neden peki Instagram çöktü mü?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. Ekim 2010'da kurulmuştur ve aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip Instagram, sabaha karşı saat 01.00 sularından itibaren çöktü. Android ve OİS kullanıcıları akıllı telefonlarından instagramda hikaye, fotoğraf, gönderi paylaşılamadığını fark edince.“Instagram neden çöktü? Neden açılmıyor?” gibi soruları sormaya başladılar. Problemin sebebinin ise sunucu kaynaklı olduğu tahmin edilmektedir.

Instagrama erişilemiyor. Sorununun tek ve somut bir sebebi hala açıklanmadı.  Program yazılımcıları sorunun yaşandığı saatlerde sunucularda bakım çalışması yapıldığını ve bunun da sistemi geçici olarak durdurmuş olabileceğini ifade ediyor. Yapılan bir başka açıklamaya göre de neden olabilir veya sunucuları kontrol eden mekanizmalardan birinde insan kaynaklı hata meydana geldiğini belirtiyor. Kesin bir hata bildirimi için araştırmalar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *