Instagram, hesaplarını daha güvenli hale getirecek yeni özelliğini açıkladı

Yeni güncellemelerle kullanıcılarının hesaplarını daha da güvenli hale getirmeyi hedefleyen Instagram, kullanıcılarına hesaplarına giriş ve e-posta hareketlerini izleme olanağı sunmaya hazırlanıyor.

Sosyal medya da ücretsiz fotoğraf ve video yayınlama platformu olan, Instagram 2010 yılından bu yana kullanıcılarına en güvenli şekilde kullanım olanağı sağlamamayı hedeflediğini ifade etmekteydi. Aylık 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan uygulama güvenlik ağını genişletmeye devam ediyor. Instagram, gizlilik için bu kez Security Checkup özelliğiyle karşımızda. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, hesaplarındaki hareketleri artık daha rahat bir şekilde görebilecek ve hesaplarının çalınması bu özellik ile daha da imkansız hale gelmesini planlıyor.

Security Checkup özelliği ile birlikte Instagram’ın sunacağı özellikler arasında; hesaba yapılan girişleri izleme, profil bilgisini görüntüleme, Instagram hesabınıza bağladığınız telefon numarası, e-posta ve Facebook gibi diğer hesapların kontrolü olanağı sağlanmakta.

Security Checkup dışında Instagram, hesabını güvende tutabilmek için başka birkaç yöntemi de yeniden gündeme getirerek çalışmalara başladı. Örneğin; platform tarafından başlatılan çalışmalar arasında iki adımlı doğrulama ve iletişim bilgilerinizin -e-posta ve telefon numarası- güncellenmesi de bulunmakta.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *