İnstagram kullanıcılarına müjde! Tıkla çevir dönemi başlıyor

500 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı kısa sürede başaran İnstagram, yeniliklere devam ediyor. Arayüzünü yenileyen İnstagram'a şimdi de metin çeviri özelliği geliyor. Tek tıkla çeviri özelliği aktifleşecek ve orjinal metin tam 24 dile çevrilebilecek.

Instagram, önümüzdeki ay içerisinde kullanıcılarına yeni bir uygulama sunmayı hedefliyor. Şu anda gelişme çalışmalarının yapıldığı metin çeviri özelliği tahminen birkaç ay içerisinde aktif hale gelecek ve Instagram kullanıcıları metinleri uygulamaya yüklenen dillere çevirebilecekler. Yaklaşık 24 dilin bulunacağı metin çeviri uygulamasında kullanıcı profili altındaki ayarlar sekmesinde çevirici amblemi bulanacaktır. Kullanımı sonrasında çeviri yapıldı uyarısı verecektir. Meraklı Instagram kullanıcıları metin çeviri haberinin ardından uygulamayı aramaya şimdiden başlamıştır.

500 milyon kullanıcıya ulaşmış olan sosyal medya fenomeni Instagram şimdilerde yorumları çeviri dönemi için hazırlıklar yapıyor. Önümüzdeki ay uygulamaya girecek yeni metin çeviri özelliği ile Instagram kullanıcıları seçtiğiniz metni orijinal dilinden tercüme edilmesini istediğiniz 24 dilden birisine tercüme edecektir. Uygulamanın faaliyete geçmesinin ardından indirilecek yeni nesil akıllı cihazlarda, tercüme için bir simge bulunacak. Tek tıkla çevir özelliğinin aktifleşmesi ile Instagram daha fazla kullanıcı sayısına ulaşabilecek. Bu muhteşem uygulamanın Temmuz ayında gelmesi bekleniyor. Instagram geçtiğimiz ayda ise yeni arayüz tasarımı ile kullanıcıları karşısına çıkmıştı. Logo ve tasarım değişiklikleri ile daha fazla kullanıcıya ulaşan Instagram çalışanları yeniliklere devam ediyor. İstenilen dilde profildeki başlıkları ve yorumları dahi çevirebileceği söyleniyor. Desteklenen başlıca büyük diller ise, Almanca, Afrika dili, Fransızca, Rusça, İtalyanca, İspanyolca... 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *