Instagram resim ve video zoom özelliğini getiriyor

Uzun süredir dokunmatik ekranlarda bulunan bir özellik olan iki parmakla yakınlaştırma yani zoom özelliği bilindiği üzere Instagram’da yoktu. Ancak son açıklamalarda zoom özelliğin ünlü fotoğraf paylaşım sitesinde de başlatılacağı duyuruldu.

Pek çok platformda kullanılabilen iki parmakla yakınlaştırmaya imkan vermeyen Instagram, artık bu özelliğin başlatılacağını duyurdu. Fotoğraf paylaşım platformundan yapılan açıklamaya göre hem fotoğraflarda hem de videolarda yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapılabilecek.

Zoom özelliği ile fotoğraf paylaşımında en çok tercih edilen uygulama olan Instagram, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlarken ayrıca tercih edilebilirliğini de arttırabilir gibi görünüyor. iOS cihazlar için geçtiğimiz hafta kullanıma sunulan özelliğin yakın zamanda Android cihazlar için de başlatılması bekleniyor.

Her gün ortalama 100 milyon fotoğrafın paylaşıldığı ve 500 milyon aktif kullanıcısı olan dünyaca ünlü fotoğraf paylaşım platformu Instagram, yeni yakınlaştırma özelliği ile daha çok ilgi çekeceğe benziyor. Zira görsel paylaşım yapılan bir uygulamada yakınlaştırma olmaması zaten oldukça eleştiriliyordu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *