Instagram tasarımın değiştirdi işte uygulamanın yepyeni ara yüzü!

İlk olarak fotoğraf paylaşma platformu olarak yayın hayatına başlayan ancak şimdilerde sosyal paylaşım ve eklenen notları ile pek çok ünlü ismin dahi yaygın kullandığı Instagram ikon değiştirdi. İşte instagram’ın yeni tasarımı ve renkli simgesi!

Sosyal paylaşım platformlarının fotoğraf paylaşımında şahı Instagram logo değişikliğine giderek uygulama kullanıcılarını bir anda şaşırttı. Mobil telefon kullananıcıları arasında bu uygulamayı kullananlar bir anda yeni Instagram logosu ile karşılaşınca önce uygulamanın ne olduğunu anlayamadı. Çünkü Instagram’ın yeni logosunun daha önceki siyah beyaz ve kahverengi tonlarda tasarlanmış eski logosuyla uzaktan yakından alakası yok.

Instagram son güncelleme ile gökkuşağını andıran renk geçişlerini kullandığı yeni bir logo ve arayüz kullanmak kaydıyla oldukça ilgi çekti. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasında tarihi bir değişiklik yapan Instagram kuruluşundan bugüne hiç değiştirmediği logosunu eskisinden tamamen ilgisiz bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıktı. Instagram ikonu da renkli görüntüsüyle beğeni topladı.

Bugün gerçekleşen Instagram güncellemesi sonrasında simge değişikliği sadece uygulamanın kendi arayüzünde ve ana ekran simgesinde olmadı. Aynı zamanda birlikte çalışan yan uygulamalar olan Layout from Instagram, Boomerang from Instagram, Hyperlapse from Instagram uygulamalarının da simge değişiklikleri yeni güncelleme ile değiştirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *