Instagram’a istatistik ve reklam özelliği geliyor

Dünya genelinde bir fenomen olan Instagram artık hikayeler özelliği içerisine reklam verilebileceğini ve kullanıcıların içeriklerin istatistikleri de görülebileceğini duyurdu.

Sosyal paylaşın platformları arasında bir dünya devi olan Instagram, artan kullanıcı sayısı ile gücüne güç katarken her gün geliştirdiği yenilikleri ile de kullanıcılarının beğenisini toplamaya devam ediyor. Getirilen bu yeni özellikle Instagram’ın hikayeler bölümünde artık reklam gösterilebilecek.

Öte yandan yine içeriğe eklenen yenir özellikle anlık olarak ulaşılabilecek hikaye İstatistikleri sayesinde Instagram’da işletme profili bulunan işletmeler her hikaye için erişim, etkileşim, yanıtlar ve görüntülenme rakamları gibi verileri görüntüleyebilecek.

Instagram'daki hikayelerde tam ekran reklamları da test etmeye başlayacağınıda açıklamalarına eklerken bu şekilde hedefleme, erişim ve ölçümleme gibi özelliklere sahip olacak olan reklamlar ile işletmeler hikayeleri izleyen insanların ilgi alanlarına uygun içerikler oluşturabilecek.

Hikayelerin yaklaşık yüzde 70’inin sesli izlendiği göz önünde bulundurulduğunda, kapsayıcı, tam ekran reklamlar insanların daha önce deneyimlemediği bir yakınlık sağlıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *