Instagram’da ekran görüntüsü almaya güvenlik tedbiri geldi

Instagram'ın yayınlamış olduğu yeni özelliği ile artık başkasının hikayelerindeki fotoğrafların ekran görüntüsünü aldığınızda karşı tarafa bir uyarı bildirimi gidecek.

Facebook şirketinin satın almasının ardından her yeni dönem farklı bir uygulama ve güncellemelerle karşımıza çıkan, aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalarından biri haline gelen Instagram'a bugün yeni bir güncelleme daha geldi. Dünyanın birçok yerindenki kullanıcılarından gelen geri bildirimleri düşünerek, Snapchat uygulamasındaki benzer bir özelliğe imza attı. benzer yeni bir özellik geliştirdi.

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcılarına yepyeni özellikleri sunmaya devam ederken, bugün itibariyle yayınlanan güncelleme ile birlikte Instagram Hikayeler bölümü çok farklı bir özelliğe sahip olmuş oldu.

Hikayeler bölümünde paylaşılan bir görüntülerin ekran görüntüsünü çekmiş olan kullanıcılar bu güncelleme ile bunu artık habersiz yapamayacak.  Instagram Hikayeler'e önemli değişiklikleri ekleyen Instagram,  bir arkadaşınızın paylaşmış olduğu video  veya fotoğrafın ekran görüntüsünü aldığınızda, anında arkadaşınıza uyarı bildirimi gönderecek.

Android ve iOS kullanıcıları için 08.02.2017 tarihi itibariyle kullanıma sunduğu bu güncellemeyi, App Store veya Google Play Store üzerinden hemen indirebilirsiniz.

Son yıllarda yaptığı güncellemelere büyük hız veren Instagram, milyonlarca kullanıcısına sunmuş olduğu yeni özelliklerinin sonuncusu olan ekran görüntüsü alırken, aldığınız kişinin bunu biliyor olması herkesi çok rahatsız edeceği için bu tarzz işlem yapanların önüne önemli bir engel koyulmuş olacak gibi görünüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *