İnstagram'da ekran görüntüsü çekmeyin! Kullanıcıya haber uçuyor

İnstagram'ın Hikayeler bölümünde görülen fotoğraf ve videoların ekran görüntüsü almaya kalkışırsanız, bu eylemi yaptığınız anda görüntü sahibine bildirim mesajı gönderilecek.

Instagram, Snapchat'in en sevilen özelliklerini alırken ekran görüntüsünün alınması sonucunda kullancıya bildirim gönderecek. En çok kullanılan paylaşım platformu İnstagram'ın Direct üzerinden gönderilen kaybolan mesajları görüntülediğinizde ve bu video ya da görüntüden ekran görüntüsü aldığınızda, bu paylaşımı yapan kişiye bildirim mesajı gidecek.

Şimdilik Instagram kullanıcısının hesabına girip gezinti yaptığınızda ve size ilginç gelen bir karenin ekran görüntüsünü aldığınızda, o hesap sahibine herhangi bir bildirim gitmiyor. Fakat bir arkadaşınızın size doğrudan gönderdiği bir fotoğrafın ya da videosunun ekran görüntüsünü alırsanız, karşı tarafa sizin ekran görüntüsü aldığınıza dair bir bildirim sağlanmış olacak.

Snapchat'in farklı bir versiyonu olan İnstagram Hikayeler kısmı, 24 saat sonra ortadan kayboluyor. İnstagram son gelen güncellemeler ile görüntülendikten sonra kaybolan mesajlar özelliğine sahip oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *