Instagram'da takipçi satın almak artık mümkün olmayacak!

Daha fazla takipçi sayısına kısa yoldan ulaşmak ve popüler bir sayfa olabilmek adına geliştirilen Instagram'da takipçi satın alma yöntemi artık sona eriyor. Zira artık Instagram bu tür yöntemleri engelleyecek.

Sosyal medyada trend olmanın bir yöntemi olan çok sayıda takipçi sayısı bilindiği üzere bazı botlar sayesinde mümkün. Takipçi satın alma yöntemiyle yüzbinlerce takipçiye normalin dışında yöntemlerle ulaşmak artık mümkün olmayacak. Platform ücret ödeyerek takipçi sayısını artıran sitelerin bu uygulamalarına artık son veriyor.

Instagram botları sayesinde hesaplarını popüler yapanlar için üzücü bir haber olsa da sahte takipçi ve yorumlarla mücadeleye başlayan platform, kural ihlali yapan InstaPlus ve Peerboost benzeri sitelerin uygulamalarına son verdi. Artık bu botlar sayesinde sahte takipçi edinerek popüler olmak mümkün olmayacağı için üzülenler olduğu kadar doğal takipçi edinmeye çalışanlar için çok sevinenler de oldu.

Instagram'ın bir diğer mücadelesi ise gizli yasaklama konusunda. Artık spam hashtag içeren paylaşımlar arama sonuçlarında karşımıza çıkmayacak. Shadowbanning denilen bu uygulama ile paltformda spamla etkin mücedele hedefleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *