Instagram’dan Snapchat’e savaş çağrısı iddiası!

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video platformlu sosyal medya sitesi Instagram, resmi bloğunda yaptığı paylaşım ile 24 saat içerisinde yok olan fotoğraflar özelliğini getireceğini duyurdu. Snapchat severler ise bu durumdan hoşnut kalmayıp, durumu savaş olarak nitelendirdi.

Instagram’ın dün resmi bloğundan yaptığı, 24 saat içinde kaybolan fotoğraflar paylaşımı merak konusu olsa da Snapchat bu durumu hoş karşılamadı. Instagram Stories adı verilen yeni özellik ile kullanıcılar, arşivlemeye gerek duymadan geçici olacak şekilde istedikleri fotoğrafları profillerinde paylaşacak. Fakat Instagram’ın beklenmedik hamlesi teknoloji camiasında savaş olarak yorumlanıyor.

Yaptığı paylaşım ile 24 saatte kaybolan fotoğraf özelliğinin yanı sıra paylaşılan video ve fotoğraflar tek bir sunum halinde görüntülenebilecek. Kişinin profilindeki resim ve videolar parça parça görünmeme özelliği ile Instagram, Snapchat’i aratmayacak.

Instagram’ın paylaşımında bahsi geçen diğer bir yenilik ise yine Snapchat’deki gibi fotoğrafların üzerine çizim yapabilme özelliği. Stories adı altındaki paylaşımlar farklı bir sekmede görüntülenecek ve 24 saat için kaybolarak profil içerisinde tekrar gözükmeyecek. Yorumda bulunmak isteyen diğer kullanıcılar ise sadece özel yorum yapabilecek.

Birçok özelliği ile Snapchat’i aratmayacak Instagram’ın bu özellikleri kimisi için gereksiz olsa da iki rakibin arasındaki kızışmayı arttırdığı kesin. Son paylaşımdan sonra hangi fotoğraf ve video platformunun kullanıcılar için daha iyi olduğunu ise zaman gösterecek. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, iOS ve Android platformlarında kullanılması mümkün olacak yeni özellikler bakalım kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek mi?

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *