Instagram’ın yeni güncellemesi Hikâyeleri Keşfet sekmesi

Instagram tarafından yakın bir zamanda kullanıcıların hizmetine sunulan Hikayeler özelliği geliştirildi. Bu yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar daha çok hikayeye ulaşabilecek…

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre hikâyeler özelliği bundan böyle keşfet sekmesinde yer alacak. Açıklamaya göre keşfet sekmesi her gün 100 milyon aktif kullanıcı tarafından ziyaret edilmekte ve bu sekme kullanıcılar tarafından takip edilmemesine rağmen farklı kişilerin paylaşımlarını da görebilmeye imkan tanıyacak. Kısaca keşfet sekmesinde herkese açık hikâyelerde yer alacak.

Bu yeni güncelleme sayesinde, kullanıcılar keşif sekmesinin üstünde de paylaşım servisindeki popüler öyküleri görüntüleme olanağını yakalayacak. Aynı zamanda kendi ilgi alanlarına ve sık yaptıkları arama sonuçlarına göre keşif sekmesi üzerinde farklı kullanıcıların oluşturduğu Hikayelere de ulaşabilecek.

Hikayeler özelliği tıpkı Snapchat'te olduğu gibi paylaşım yapıldıktan 24 saat sonra otomatik olarak kaybolmakta. Şirket tarafından yapılan son açıklamaya göre 300 milyondan fazla günlük aktif kullanıcının çoğu hikâyeler özelliğini kullanıyor veya takip ediyor. Kullanıcılar bu sekme üzerinden hikâyeler özelliğini kullanan popüler kullanıcıları izleme ve takip etme şansını elde ediyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *