Instagram'ın yeni özelliği taslak kaydetme büyük kolaylık sağlayacak

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Instagram'a yeni bir güncelleme geldi. Paylaşımları taslak olarak kaydetme özelliği ile kullanıcılara gönderilerini taslak olarak kaydedip daha sonra gönderme olanağı sağlanmış oldu...

Her geçen gün kullanıcı sayı ile artan bir ivme kaydeden dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Instagram güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. İçeriğine eklediği son özellik kullanıcılara basit ama bir o kadar da işlevsel bir kullanım kolaylığı getiriyor. Yeni özellikte kullanıcılar gönderilerini önce taslak olarak kaydedip daha sonra gönderme imkanı sağlayarak taslak üzerinde değişiklik yapma olanağı sunmuş oluyor.

Bu özellikten yararlanabilmek için de kullanıcıların bazı işlemleri yapmak gerekmekte. Taslak olarak kaydedebilmek için gönderiyi düzenlemeden, insanları etiketlemeden ya da açıklama veya konum ekleme işlemlerini önceden yapmak gerekiyor. Taslak olarak kaydetmek için yapılması gerekenleri sıralamak gerekirse,

  • Öncelikle telefon veya tablet ekranınızın alt kısmında bulunan fotoğraf çekme veya ekleme simgesine dokunduktan sonra bir fotoğraf veya video çekin ya da yükleyin.
  • Daha sonra resmin Efektler, düzenlemelerini yaparak bir açıklama veya konumunuzu ekleyin.
  • Filtreleme ve düzenleme adımına dönün ve sol üstteki geri okuna tıklayın
  • Son olarak ekranın alt kısmında bulunan Taslağı Kaydet seçeneğini tıklayın
  • Taslak olarak kaydettiğiniz gönderileri görebilmek için de fotoğraf çekme veya ekleme simgesine, onun ardından da Kütüphane'ye tıklayın. Gönderileriniz ekranın alt tarafındaki Taslaklar'ın altında görünecektir.

 

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *