» 
 

İnternet fiyatlarında indirim yapılacak

BTK'nın internet fiyatlarını düşüreceği yeni düzenlemelerin yapıldığı müjdesi Ulaştırma Bakanı Arslan'dan geldi. Öte yandan bedava internet projesi ile birlikte de bu son çalışmanın kullanımı artıracağı beklentilerinin olduğu belirtildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Plan v eBütçe Komisyonu'nda kendisine yöneltilen soruları cevapladı. İnternetin pahalı olduğunun söylenmesinin üzerine açıklama yapan Arslan, internetin pahali olup olmadığının göreceli olduğunu belirtti. Fakat Arslan, yapıaln yeni düzenlemelerle internet fiyatlarının düşürülmesi ile ilgili BTK ile birlikte ortak çalışmaların yapıldığını söyledi.

Öte yandan Aralık ayının sonu itibari ile yeni yılda 300 bin dar gelirli kişiye ücretsiz internet hizmeti sunulacağı duyuruldu. Bedava internet sayesinde ise kullanımın artması açısından önemli katkıların sağlanacağı ve ekonominin de büyümede hızlanacağı tahmin ediliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 300 bin kişiye bedava internet hizmeti sunacağı projeye 40 milyon liralık bütçenin ayrıldığı açıklandı. Yolsul vatandaşlara sağlanacak ücretsiz internet hizmeti, dar gelirli ailelerin de internet hizmetinden yararlanması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *