İnternet tabanlı hizmet gören Google şimdi akıllı saat üretiminde

Google yeni teknolojik arayışlar içinde olan nesil için, kendi akıllı saatini tasarlayıp geliştirerek teknoloji tutkunlarına sürpriz yapmayı amaçlıyor. Google, akıllı saatini piyasaya sunmak için kolları sıvamış durumda.

Google, internet arama motoru, çevrim içi bilgi dağıtımı ve reklam teknolojileri için ciddi yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanında ve üretiminde hizmet yapan Google bu sefer kendi akıllı saati için bir yenilik düşünüyor. Fakat Google bu saati tam anlamıyla kendi mi üretecek yoksa Nexus cihazlarında olduğu ğibi 3. partiye ait olan bir şirketle ortaklık mı yapacak bu konuda net bir bilgi yok. Piyasaya sunulacak olan akıllı saatin özellikleri dikkate değer bir alt yapıya sahip.

Saatin dış görünüşü oldukça spor ve şık bir tarza sahip. Edinilen bilgiye göre Angelfish ve Swordfish kod adlı iki ayrı akıllı saat bulunuyor. Büyük ve geniş ekrana sahip olan saat  Angelfish, 14 milimetre kalınlığında 43.5 milimetre çapında olduğu söylentiler arasında yer alıyor. Bu ölçülerde tasarımın gerçekleşeceği düşüncesi halinde  Moto 360 ve LG Urbane’den daha küçük bir forma sahip olması beklebiyor. Cihaz GPS ve LTE özelliklerini barındacak ve de spor bir tarzı olacağı söyleniyor. 

Swordfish kod adındaki diğer saat, büyük ekrana sahip olan Angelfish’e göre daha küçük olacağı ve Swordfish’in Pebble Time Round’a benzediği iddialar arasında. Bu kodda ki saatin ölçüleri yalnızca 10 milimetre kalınlığında ve 42 milimetre çapında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Bu cihazında tıpkı Angelfish gibi yuvarlak formda olacağı belirtiliyor. Saatlerin kullanıcılar için ilginç bir iddiasıda var MODE kayışları Swordfish kodlu saatte kullanılabileceği ancak Angelfish kodlu da kullanılamayacağı söyleniyor. Google'nin yapmış olduğu akıllı saat ne zaman piyasaya sunulacak henüz bilinmiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *