» 
»
 

İnternette tanıştığı kızın evine gitti Tuzağa düşerek Gasp edildi

Sosyal medyada tanıştığı genç kızın evine giden Hüseyin E., saldırıya uğradı. Kızın evinde üç kişi tarafından gasp edilen adamın 250 lira parasına el koyan saldırganlar hesaplarına 10 bin lira da para havale ettirdiler.

Son dönemde oldukça artan dolandırıcılık olaylarında bankalar, emniyet ve pek çok birimden uyarı mesajları gelmeye devam ediyor. İnternet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar ise oldukça fazla. Vatandaşlara sürekli gönderilen uyarı mesajları etkili olsa da, olayların ardı arkası kesilmiyor. Özellikle sosyal medyanın cezbedici gücünü kullanan dolandırıcılar işi artık ayaklarına kadar çağırıp gasp etmeye kadar vardırıyorlar.

Bunlardan biri de geçtiğimiz gün İstanbul'da yaşandı. İstanbul Üsküdar’da yaşamakta olan Hüseyin E., internette sosyal medya aracılığıyla bir kızla tanıştı ve onunla buluşmak için kızın daveti üzerine evine gitti. Eve geldiğinde üç kişi tarafından zorla alıkonulan Hüseyin E.’nin 250 lira parasını ve çantasını aldılar. Bununla da yetinmeyen saldırganlar, daha fazla para bulması için ölümle tehdit ettiler.

Bunun üzerine çalıştığı iş yerinin patronunu arayan Hüseyin E. Patronu Kaan K.’yı cep telefonundan aradı ve saldırganlar tarafından verilen hesaba 10 bin lira göndermesini istedi. Kaan K. parayı hesaba yatırır yatırmaz, saldırganlar hızla olay yerinden kaçtı.

Söz konusu dairenin günlük olarak kiraya verildiğini öğrenen İstanbul polisi, paranın yatırıldığı banka hesabının peşine düştü. Hesabın Şevval A. isimli bir kadına ait olduğunun tespit edilmesi üzerine hesap incelemeye alındı. Polis Hüseyin E.’yi eve çağırmak suretiyle tuzak kuran ve daireyi bir günlük kiralayarak Hüseyin E.’yi gasp eden ve 10 bin lirayı hesaplarına geçiren saldırganların peşinde.

Polis silahlı gasp ve yağma suçundan saldırganları her yerde arıyor. Buna benzer silahlı gasp ve yağma olaylarının son zamanlarda İstanbul’da daha sık yaşanmaya başlaması ise vatandaşların sosyal medya hesaplarına karşı daha dikkatli olmaları gerektiğini gösterdi. Tuzağa kuran şahıslar, sahte kadın profilleriyle hesap açarak tuzağa düşürdükleri kişileri davet ettikleri adreslerde gasp ediyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *