iPhone 6 32 GB hafıza kapasitesi ile piyasada

İlk piyasaya çıktığı 2014'te sadece 16/64/128 GB hafıza kapasitesi olan iPhone 6 32 GB depolama kapasiteli yeni versiyonunu satışa sundu. iPhone 6S'ten sonra 6 için de 36 GB seçeneği getirildi.

İlk olarak Eylül 2014'te tanıtılan ve tüm dünyada satış rekorları kıran iPhone 6 teknolojik özelliklerine rağmen düşük hafıza kapasitesiyle piyasaya sunulunca oldukça eleştiri konusu olmuştu. 16 GB versiyonunda çok kez tıkanan telefon, ardı ardına gelen iOS güncellemeleri ile biraz olsun kullanılabilir hale gelebilmişti. Hatasının farkına varan Apple önce iPhone 6S sonra da iPhone 6 modeli için 32 GB hafıza seçenekli versiyonu piyasaya sürdü. 16 GB hafıza kapasiteli iPhone devrinin sonu gibi görünen bu kadar iPhone 7'nin tanıtımında ortaya çıkmış, 7 için 32 GB hafızanın minimum olarak sunulması kullanıcıları biraz olsun rahatlatmıştı.

Eylül'de yeni bir modelini tanıtması beklenen Apple, şu sıralar iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde yaptığı revizyon sayesinde satış rakamlarını biraz olsun arttırmayı hedeflemiş gibi görünüyor. 2,400 lira gibi bir rakamdan satışa sunulan iPhone 6 32 GB zaten 4K video kayıt özelliği bulunmayan ve telefonunda fazla uygulama bulundurmayan kullanıcılar için oldukça memnun edici bir hale geldi diyebiliriz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *