iPhone 7 muhteşem renk seçeneği ile göz kamaştırıyor

Apple’ın iPhone 7 telefonunda şaşırtan birçok özellik ile birlikte siyah ve mavi renk seçenekleri de bulunuyor. Yeni mavi rengi adeta göz kamaştırıyor. Ayrıca yeni iPhone 7'de 3.5mm kulaklık girişi artık bulunmayacak.

Yakın zamanda haberi yayınlanan ve çıkarılması planlanan teknoloji devi Apple’ın yeni telefonunda diğer telefonlarından aşina olduğumuz 3.5mm kulaklık girişinin 2016 yılı içerisinde çıkarmayı planladığı iPhone 7 telefonunda kullanılmayacağını belirtti. Yapılan araştırmalarla birlikte Apple iPhone 7 özelliklerinde, diğer versiyonları ile arasındaki başlıca farklılıklara göz atmak gerekirse Mavi renk seçeneğinin olacağı belirlenmişti.

Apple’ın “iPhone Ayı” olarak belirlediği Eylül ayı yaklaştıkça yeni çıkacak telefonu iPhone 7 ile ilgili gün geçtikçe yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugün ise gelen bilgilere göre iPhone 7’nin siyah renk seçeneğinin de olacağı gün yüzüne çıktı.
2014 yılı içerisinde çıkan iPhone 6 modelinde safir kristal cam ekran bulunacağ?? sızdırılm??ş olsa da bu bilginin gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu sebepten dolayı da iPhone 6 ile ilgili kullanıcı şikayetleri arasında en çok bulunanlar ise kolay çizildiği yönündeydi.

Geçtiğimiz yıl Apple firmasının safir cam üreten bir şirket ile anlaşma yaptığı söylentileri çoğalıyordu. Yeni çıkacak telefonu iPhone 7 için ise safir kristal cam ekranı kullanma olasılığına kesin gözüyle bakılıyor.
Kablosuz Şarj özelliği önümüzdeki seneler içerisinde çıkacak Android cihazların bir çoğunda olacağı düşünülüyor. Samsung’un amiral gemisi Samsung Galaxy S6’da mevcut olan kablosuz şarj teknolojisinin Apple’ın yeni telefonu iPhone 7’de de kullanılacağı bekleniyor.

Akıllı telefonların büyük derdi olan pil ömrü üretilen her modelde biraz daha dikkat edilirken iPhone’ların pil ömrü hala kullanıcıların beklentilerini karşılamıyor. Gün geçtikçe geliştirilen Android telefonlar, yeni donanımları ile birlikte daha az güç kullanırken ve daha fazla performans sağlarken Apple da benzer şekilde daha az güç tüketen işlemci ile birlikte pil ömrünü uzatmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen su geçirmez telefonlar ile ilgili de kullanıcıların beklentileri arasında Apple’ın yeni telefonu iPhone 7’de de su geçirmez dış gövde olacağı yer alıyor. Bununla ilgili Apple’ın yaptığı açıklamada ise iPhone 7’nin su geçirmez özelliğine oldukça önem vereceği söylendi.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü iPhone 6 Plus modelinde kullanıcılarına ilk kez Full HD cihazını sunmuştu. Söylentiler kesin olmasa da yeni modeli iPhone 7’de Quad HD ekran kullanılabileceği söyleniyor. Ayrıca iPhone 7’nin üretime başladığı ile ilgili de söylentiler var.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *