iPhone 7 özelliklerini merak edenlere analistlerden kötü haber!

Henüz piyasaya çıkmadan her modeli tüm dünyada merakla beklenen Apple akıllı telefonlar sırasında bulunan iPhone 7, hakkında çıkan pek çok habere rağmen, olumlu sinyaller vermiyor. Analistler yeni Apple telefon iPhone 7 hakkında pek olumlu değiller.

KGI Securities analisti Ming-Chi-Kuo, Apple ürünleri hakkında bildirdiği görüşleri ve ileriye dönük tahminleriyle tanınıyor. Ancak iPhone 7 hakkında pek olumlu konuşmayan Kuo, Apple’ın yeni telefonunun beklentileri karşılayamayacağını ifade etti. Hatta Kuo’nun iddiasına göre iphone 7 Apple’ın 2014 yılındaki satış rakamlarına bile ulaşamayacak.

iPhone 7’den analistler neden umutlu değil?
Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 7 ile kullanıcılarına çok fazla bir yenilik sunmayacağını düşünen Ming-Chi Kuo, bu yüzden yeni Apple modeli hakkında çok da üst tahminlerde bulunmamayı tercih ediyor. Özellikle iPhone 7 kamerasının optik zoom özellikli olacağının duyulmasının ardından bunun değiştirilerek iPhone 7 Pro gibi farklı bir modelinde kullanılacağının öne sürülmesiyle yeni telefondan beklentiler iyice düşmüş oldu.

Aslında genel olarak iPhone modelleri arasında heyecanla beklenmekte olan pek çok özelliğin iPhone 7’de değil iPhone 7S ya da iPhone 8 gibi henüz ismi belirli olmayan bir sonraki modelde kullanılacağı düşünülüyor. Özellikle en çok beklenen Amoled ekran ve cam tasarım yeni iPhone telefonda 2016 yılında değil 2017’de çıkacak gibi görünüyor. Bu da iPhone 7’den beklentileri oldukça düşük tutmak gerektiğini gözler önüne seriyor.

Ming-Chi Kuo tarafından yayınlanan bir listeye göre 2016 yılında Apple akıllı telefon dağıtımı konusunda 2014 yılına göre düşüş yaşayacak tek firma olarak görünürken, aynı listede Samsung 320 milyon akıllı telefon dağıtımı ile ilk sırada yer alıyor. 2014 yılında 193 milyon Apple telefon dağıtan şirket için en iyi ihtimal 205 milyon iPhone. Ancak bu bile Samsung’un oldukça gerisinde kalıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *