iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin Türkiye fiyatı cep yakacak

Apple piyasaya sürdüğü her yeni modelle teknoloji gündeminde kalmayı başarıyor ancak son olarak tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye fiyatı oldukça tartışılacak gibi görünüyor. Yeni Apple telefonların Türkiye'de satışa çıkacağı tarih de belli oldu.

Her çıkardığı telefon olay olan Apple, son modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili oldukça fazla eleştiriye maruz kalmış olsa da fiyat politikasından taviz vermeyecek gibi görünüyor. Akıllı telefon sektöründeki kızışan rekabete rağmen 7 Eylül’de tanıttığı iphone 7 ve 7 plus modellerinin özellikleri konusunda oldukça çok eleştirilen Apple, yine de yüksek fiyattan vazgeçmiyor.

Telefonun duyurulmasını takiben kullanıcıları tarafından sürekli özellikleri takip edilen ve gündemden hiç düşmeyen iPhone telefonların yeni modelleri bilindiği üzere ABD’nin San Francisco eyaletinde Apple CEO’su Tim Cook tarafından tanıtılmış ancak yeni çıkacak telefonun bir önceki modeller olan iPhone 6S ve 6S Plus’tan çok fazla üstün özelliğinin olmaması ve tasarımının değişmemiş olması nedeniyle kullanıcıların tepkisini çekmişti. Standart kulaklık girişi olmayan ve buna rağmen kendine uygun kulaklık vermek yerine ara kablo vermeyi tercih eden Apple son model akıllı telefon kullanıcıları için ekstra çok fazla özellik barındırmamakta olmasına rağmen en çok merak edilen husus yine de iPhone 7 fiyatı oldu.

Merakla bekleyenler için iPhone 7 Türkiye satış fiyatı 32 GB için 3250 TL, 128 GB için 3650 TL ve 256 GB için 4050 TL olacak. iPhone 7 Plus fiyatı ise 32 GB için 3800 TL, 128 GB için 4200 TL ve 256 GB için 4600 TL olarak açıklandı. Peki yeni iPhone 7 modelleri Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak işte yanıtı. Bu fiyatları göze alanlar için dünya genelinde Eylül ortalarında satışa çıkan iPhone 7 ve 7 Plus Türkiye’de 14 Ekim’de satışa çıkıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *